Mleko kokosowe keto – czy można pić w trakcie diety ketogenicznej?

Mleko kokosowe keto należy do produktów, które są dozwolone w czasie diety ketogenicznej. Można je przygotować samodzielnie w domu. Dowiedz się, jakie właściwości posiada.

Mleko kokosowe keto jest polecane dla wszystkich osób, które nie mogą lub zwyczajnie nie chcą spożywać mleka krowiego. Charakteryzuje się oryginalnym, delikatnym smakiem. Z powodzeniem można dodawać je do kawy lub deserów.

Mleko kokosowe keto – dla kogo?

Mleko kokosowe keto to produkt przeznaczony nie tylko dla osób na diecie ketogenicznej. Z powodzeniem mogą je spożywać alergicy uczuleni na białka mleka krowiego, wegetarianie i weganie. Sprawdzi się także u osób, które nie tolerują smaku zwykłego mleka. To ciekawy dodatek do deserów, naleśników, racuchów i innych potraw na słodko. Doskonale smakuje także kawa z niewielką ilością mleka kokosowego. W sklepach dostępny jest szeroki wybór mlek kokosowych różnych producentów.

Mleko kokosowe keto – jak przygotować?

Mleko kokosowe keto znaleźć można obecnie w niemal każdym sklepie. Wybierając gotowy produkt, warto sięgnąć po ten pochodzący z upraw ekologicznych. Mleko kokosowe można bez problemu zrobić także samodzielnie w domu. Co jest potrzebne?

  • ekologiczne wiórki kokosowe – wystarczy 200 g;
  • woda źródlana lub filtrowana – ok.1,2 litra.

Wiórki kokosowe należy namoczyć na co najmniej kilka godzin. Można też zostawić je na całą noc. Po tym czasie całość należy podgrzać, uważając, by nie doprowadzić do wrzenia. Woda powinna być lekko ciepła, nie gorąca. Kolejnym krokiem jest blendowanie, które powinno trwać ok.3 minut. Aby uzyskać napój, trzeba zawartość naczynia przecedzić. Otrzymany płyn jest gotowy do spożycia. Można go przechowywać w lodówce maksymalnie 3-4 dni.

Mleko kokosowe keto jest zdrowym zamiennikiem mleka krowiego. Jeśli decydujesz się na zakup gotowego produktu, sprawdź wcześniej zawartość węglowodanów. W niektórych mlekach jest dość wysokie, dlatego należy spożywać je w określonych ilościach.

Powiązane:

Archiwum: marzec 2024
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Oliwa z oliwek: działanie, wartości, zastosowanie

Następny artykuł

Nadczynność tarczycy a dieta ketogeniczna - czy można je łączyć?

Zobacz też