Co można pić na keto – sposoby na uzupełnienie płynów

Odpowiednie nawodnienie jest równie ważne na diecie ketogenicznej, jak jedzenie odpowiednich pokarmów. Co można pić na diecie keto, a czego lepiej unikać? Sprawdź najlepsze napoje.

Dieta ketogeniczna bazuje na pokarmach bogatych w tłuszcze. Jednak nie tylko określone produkty pełnią tutaj istotna rolę. Równie ważne jest optymalne nawodnienie organizmu, dzięki czemu łatwiej radzi sobie ze zmianą sposobu odżywiania. 

Co można pić na keto – zalecane płyny

Płyny odgrywają dużą rolę na co dzień, oraz w różnego rodzaju dietach. Pomagają pozbyć się nagromadzonych w organizmie toksyn, uzupełniają elektrolity i stymulują metabolizm. Także na diecie ketogenicznej należy pilnować zarówno ilości jak i jakości przyjmowanych płynów. Nie jest bowiem obojętne, co pijesz. niektóre płyny mogą także być źródłem niechcianych węglowodanów. Co można pić na keto bez szkody dla diety?

  • woda – może być źródlana, mineralna lub filtrowana, ważne, by pić min. 1,5 litra wody dziennie, można pokusić się o przygotowanie zdrowej lemoniady z cytryną, miętą czy limonką, oraz niewielką ilością słodzika dla chętnych, na poczatku diety można również dodawać do wody kilka kryształków soli, najlepiej himalajskiej, co pomoże wyrównać poziom elektrolitów;
  • kawa – to napój bez którego wiele osób nie wyobraża sobie poranka, możesz być spokojny, ponieważ na diecie keto nie musisz rezygnować z tej przyjemności, warto natomiast pić tzw. kawę kuloodporną z dodatkiem ulubionego tłuszczu: oleju kokosowego, MCT lub masła ghee, dostarczysz w ten sposób niezbędną porcję tłuszczów;
  • herbata – jeśli jesteś miłośnikiem herbaty, to również możesz spać spokojnie, herbata jest dozwolona na diecie keto, możesz spokojnie pić napar z herbaty czarnej zielonej czy białej, oraz napary ziołowe.

Dieta ketogeniczna nie musi być pełna wyrzeczeń. Nie wiesz, co można pić na keto? Zdrowe i niesłodzone napoje zapewnia odpowiednie nawodnienie. Unikaj natomiast gazowanych napojów bez cukru i alkoholu. Postaw na naturalne nawodnienie!

Powiązane:

Archiwum: styczeń 2024
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Jadłospisy diety ketogenicznej 1300 kcal wprowadzenie

Następny artykuł

Dieta bogata w nienasycone kwasy tłuszczowe - wpływ na zdrowie i samopoczucie

Zobacz też