Czy można jeść majonez na diecie keto? Jaki rodzaj wybrać?

Zastanawiasz się, czy można jeść majonez na diecie keto? Czy ten produkt pomoże utrzymać w organizmie stan ketozy? Sprawdź, czy spożycie majonezu jest wskazane.

W skrócie:

  • Majonez można jeść na diecie keto, ponieważ składniki używane do jego produkcji, takie jak olej i żółtka jaj, są zgodne z zasadami diety ketogenicznej. ✔️
  • W przypadku diety keto lepiej wybrać domowy majonez, aby uniknąć dodatków i substancji chemicznych obecnych w sklepowych wersjach. ✔️
  • Przygotowanie domowego majonezu jest proste i można go zrobić z oleju rzepakowego, żółtek jaj, musztardy, soku z cytryny lub octu, soli i pieprzu. Opcjonalnie można użyć innych składników, takich jak oliwa z oliwek, olej kokosowy lub olej MCT. ✔️

Czy można jeść majonez na diecie keto – składniki

Majonez powstaje z zaledwie kilku składników. Do stworzenia majonezu wystarczy olej, żółtka jaj, ocet i przyprawy. Zarówno olej, jak i jajka są produktami, które można bezpiecznie spożywać na diecie ketogenicznej. Dlatego jeśli zastanawiałeś się, czy można jeść majonez na diecie keto, możesz odetchnąć z ulgą. W czasie stosowania diety, bez problemu możesz sięgnąć po ten produkt.

Jaki majonez wybrać?

Półki sklepowe uginają się od różnego rodzaju majonezów. Jednak czy można jeść majonez na diecie keto prosto ze sklepu? Jeśli chcesz sięgnąć po majonez, zdecydowanie lepiej sięgnąć po domowy produkt. Majonez ze sklepu wypełniony jest różnymi dodatkami i substancjami chemicznymi o niewiadomym pochodzeniu. I choć nie ma przeciwwskazań, by na diecie keto spożywać majonez, ze względów zdrowotnych lepiej zrobić majonez w domu.

majonez to tylko 3 składniki: jajka, olej, musztarda

Domowy majonez – jak zrobić?

Domowy majonez jest nie tylko zdrowy, ale zdecydowanie smaczniejszy od tych dostępnych w sklepach. Przygotowanie majonezu jest proste i szybkie i wymaga jedynie kilku składników, które zazwyczaj masz pod ręką. Co jest potrzebne?

  • 200 ml oleju rzepakowego;
  • 2 żółtka jaj;
  • 1 łyżka musztardy;
  • 20 ml soku z cytryny lub octu;
  • sól i pieprz do smaku.

Jajka należy ubijać blenderem, pomału dolewając olej i pozostałe składniki, aż do uzyskania puszystej masy o gęstej konsystencji. 

Jaki olej do majonezu keto? 

Najlepsze oleje do majonezu to oliwa z oliwy, olej kokosowy lub olej MCT. Klasyczny smak uzyskasz dodając olej słonecznikowy lub rzepakowy.

Osoby, które decydują się przejść na dietę ketogeniczną często mają problem z dobraniem właściwego jadłospisu. Jednym z pytań, które pojawia się dosyć często jest: czy można jeść majonez na diecie keto. Majonez jest produktem, który zawiera wysoką ilość tłuszczów, oraz niską zawartość węglowodanów. Dlatego można po niego sięgnąć w czasie diety keto.

Powiązane:

Archiwum: kwiecień 2024
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Czy kebab wyrzuca z ketozy - jak jeść na diecie niskowęglowodanowej

Następny artykuł

Kwas olei linolenowy oraz inne wielonienasycone kwasy tłuszczowe wyróżniające się zdrowymi właściwościami odżywczymi

Zobacz też