Jakie orzechy na keto – które rodzaje warto uwzględnić w diecie?

Orzechy stanowią cenne źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych, dlatego są szczególnie wskazane dla osób na diecie ketogenicznej. Jakie orzechy na keto diecie będą najlepsze? Dowiedz się, jakie wybrać.

Orzechy posiadają szereg właściwości o korzystnym działaniu na organizm. Ze względu na niską zawartość węglowodanów, są polecane dla osób na diecie ketogenicznej. Oprócz tego są bogatym źródłem witamin i minerałów, a także błonnika i białka, dlatego są zdrowym zamiennikiem mięsa. Jakie orzechy na keto diecie można spożywać?

Jakie orzechy na keto diecie i dlaczego?

Zarówno orzechy jak i nasiona roślin są wspaniałym źródłem wielu substancji odżywczych. Z ich bogactwa można korzystać szczególnie zimą, gdy brakuje świeżych warzyw i owoców. Dzięki nim, organizm otrzymuje niezbędną energię i składniki odżywcze. Orzechy są wskazane szczególnie na diecie ketogenicznej, ponieważ zawierają duże ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych, przy znikomej zawartości węglowodanów. Nie wszystkie rodzaje orzechów są tak samo wartościowe. Po które najlepiej sięgnąć?

Jakie orzechy na keto – rodzaje

Dieta keto obfituje w produkty bogate w tłuszcze. Tak też jest w przypadku orzechów, które dostarczają energii właśnie dzięki kwasom tłuszczowym. Jeśli jesteś na diecie i nie wiesz jakie orzechy na keto diecie można jeść, sprawdź nasze podpowiedzi.

  • orzechy włoskie – są najbardziej popularne i polecane dla osób na diecie keto, stymulują prawidłową pracę serca, regulują ciśnienie i obniżają cholesterol (LDL);
  • orzechy pekan – zawierają duże ilości tłuszczów i błonnika, dostarczają energii i obniżają poziom insuliny we krwi;
  • orzechy brazylijskie – pochodzące z Ameryki Południowej orzechy również zawierają wysoka zawartość kwasów tłuszczowych i nieco mniejszą potrzebnego błonnika, są dobrym źródłem selenu, już jeden orzech pokrywa 100% dziennego zapotrzebowania;
  • orzechy makadamia – pochodzą z Australii, zawierają największą ilość tłuszczów pośród orzechów, ich spożycie jest wskazane u osób z podwyższonym poziomem cholesterolu.

Jakie orzechy na keto warto wprowadzić do codziennej diety? Właściwie wszystkie rodzaje orzechów będą wspierały ten rodzaj odżywiania. Decydując się na ten rodzaj smacznej przekąski wybieraj w miarę możliwości orzechy świeże. Unikaj tych solonych czy prażonych. Tłuszcz powstały w wyniku obróbki różni się strukturą od tego występującego naturalnie w orzechach. Najbardziej wartościowe są zatem świeże lub suszone nasiona i orzechy.

Powiązane:

Archiwum: styczeń 2024
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Dieta ketogeniczna - jak skutecznie schudnąć i poprawić zdrowie

Następny artykuł

Dieta ketogeniczna – co jeść na diecie ketogenicznej? Sprawdź i poznaj przykładowy jadłospis diety keto

Zobacz też